„Pogoń to groźna i kreatywna drużyna”

Wojciech Stawowy - trener Cracovia_ASInfo

W sobotę Cracovia podejmie na swoim stadionie Pogoń Szczecin, która przegrała tylko jeden z dziewięciu ostatnich meczów. – To groźna i kreatywna drużyna, ale mnie to cieszy, bo ciekawie rywalizować z przeciwnikiem, który atakuje – przyznał opiekun „Pasów”, Wojciech Stawowy.

W spotkaniu ze szczecinianami nie zagra z powodu żółtych kartek Mateusz Żytko, co jest dużym osłabieniem dla krakowian. – Mateusz razem z Milosem Kosanoviciem stanowi filar obrony, ale byliśmy w takiej sytuacji przed meczem z Zagłębiem Lubin, kiedy to Milos nie mógł grać i wtedy zastąpił go Adam Marciniak. O tym, kto wystąpi za Żytkę, zadecyduję po treningu – mówił Stawowy.

Jednak absencja Żytki to nie jedyny problem Stawowego, bo w sobotę możemy nie zobaczyć również Marcina Kusia, który ma lekko skręcone kolano. O tym, czy obrońca pojawi się na murawie, szkoleniowiec zadecyduje w piątek.

Mimo, iż Cracovia zremisowała mecz derbowym z Wisłą Kraków (1:1) i wygrała we Wrocławiu 3:0 ze Śląskiem, to trener krakowian wcale nie uważa, że jego podopieczni są faworytami. – Pogoń już w poprzednim sezonie miała dobre momenty, ale potrzebowała impulsu. Grają technicznie, bez kompleksów, a teraz będzie im jeszcze łatwiej, bo są wysoko w tabeli i wygrywają – stwierdza.

Kibice nie zobaczą meczu na żywo, bo wojewoda małopolski Jerzy Miller zamknął stadion Cracovii na dwa mecze z powodu niewłaściwego zachowania fanów podczas derbowego pojedynku z „Białą Gwiazdą”.